Ogłoszenia

"Odkrywając historię mówioną"

2023-05-23

Już 6 czerwca o godz. 18.00 prof. Alessandro Portelli odwiedzi Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu, gdzie odbędzie się z nim jedyne w Polsce otwarte spotkanie poświęcone wydanej przez Ośrodek "Pamięć i Przyszłość” książce pt. "Odkrywając historię mówioną".

Spotkanie w języku angielskim poprowadzi dr hab. Marta Kurkowska-Budzan, która jest jednocześnie redaktorką naukową książki.

Zapraszamy i zachęcamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku.

Redakcja WRHM

Przeczytaj więcej na temat "Odkrywając historię mówioną"

Aktualny numer

Tom 12 (2022)
					Pokaż  Tom 12 (2022)
Opublikowane: 2022-12-22

Artykuły i studia

Wyświetl wszystkie wydania

Czasopismo naukowe Wrocławski Rocznik Historii Mówionej jest rocznikiem wydawanym przez Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” we Wrocławiu, począwszy od 2011 roku. Funkcję redaktora naczelnego pełni w nim dr Katarzyna Bock-Matuszyk. Czasopismo jest miejscem prezentacji wieloaspektowych badań naukowych poświęconych metodologii oral history również źródłem informacji o aktualnie prowadzonych badaniach, projektach, organizowanych konferencjach i nowościach wydawniczych, których tematyka dotyczy oral history.

Struktura czasopisma składa się z następujących części: artykuły i studia, materiały źródłowe, Varia, recenzje i omówienia i kronika naukowa.

Redakcja przyjmuje do druku teksty w języku polskim i angielskim, przygotowane z uwzględnieniem Instrukcji wydawniczej.