Międzynarodowa konferencja naukowa „Historia mówiona pogranicza”

2022-04-08

Szanowni Państwo,

już 7 i 8 czerwca 2022 r. w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu odbędzie się konferencja naukowa „Historia mówiona pogranicza”. Zapraszamy do zapoznania się z programem i zachęcamy do rejestracji biernego uczestnictwa w wydarzeniu do 30 kwietnia 2022 r. 

Celem międzynarodowej konferencji naukowej jest dyskusja naukowa nad różnymi wymiarami pogranicza – zarówno w rozumieniu geograficznym, administracyjnym, jak i społeczno-kulturowym – obecnymi w wywołanych źródłach autobiograficznych. Podczas konferencji wyniki swoich badań (w języku polskim i języku angielskim, z tłumaczeniem symultanicznym) przedstawi 65 badaczy reprezentujących różne dyscypliny humanistyki, sięgające do historii mówionej jako źródła i metody badań. Konferencji towarzyszyć będzie debata naukowa ze zdalnym udziałem światowej klasy przedstawiciela historii mówionej, Paula Thompsona, oraz walny zjazd Polskiego Towarzystwa Historii Mówionej.

Wydarzenie organizowane jest przez Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” we współpracy z Centrum Archiwistyki Społecznej, pod patronatem „Wrocławskiego Rocznika Historii Mówionej” i Polskiego Towarzystwa Historii Mówionej.