Sprawozdanie ze Zjazdów Polskiego Towarzystwa Historii Mówionej w 2016 i 2017 r.

Autor

  • Marcin Jarząbek Uniwersytet Jagielloński, Polska
  • Karolina Żłobecka Uniwersytet Jagielloński; Dział Historii Muzeum PRL-u w Krakowie, Polska

DOI:

https://doi.org/10.26774/wrhm.183

Pobrania

Brak dostępnych danych do wyświetlenia.

Biogramy autorów

Marcin Jarząbek - Uniwersytet Jagielloński, Polska

Marcin Jarząbek – pracownik Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Studiował socjologię i historię w UJ oraz w Uniwersytecie Środkowoeuropejskim w Budapeszcie. Autor książki "Legioniści i inni. Pamięć zbiorowa weteranów I wojny światowej w Polsce i Czechosłowacji okresu międzywojennego" (Kraków 2017), obecnie przygotowuje podręcznik do historii mówionej. Współzałożyciel i członek zarządu Polskiego Towarzystwa Historii Mówionej.

[email protected]

Karolina Żłobecka - Uniwersytet Jagielloński; Dział Historii Muzeum PRL-u w Krakowie, Polska

Karolina Żłobecka – historyk, doktorantka Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kierownik Działu Historii Muzeum PRL-u. Współpracowała m.in. z Archiwum Historii Mówionej Domu Spotkań z Historią i Ośrodka KARTA w Warszawie oraz z Muzeum Historycznym Miasta Krakowa. Prowadziła projekty badawcze dotyczące reemigrantów z Bośni, jest współautorką projektu i wystawy „Dziadek z Wehrmachtu”. Prezes Polskiego Towarzystwa Historii Mówionej.

[email protected]

Pobrania

Opublikowane

2017-12-29

Jak cytować

Jarząbek, M., & Żłobecka, K. (2017). Sprawozdanie ze Zjazdów Polskiego Towarzystwa Historii Mówionej w 2016 i 2017 r. Wrocławski Rocznik Historii Mówionej, 7, 466–468. https://doi.org/10.26774/wrhm.183

Numer

Dział

Kronika naukowa

Inne teksty tego samego autora