Krajobraz kulturowy Żuław a praca rolnika w narracjach powojennych osadników zamieszkałych na obszarach wiejskich – sprawozdanie z projektu badawczego

Pobrania

Dane o liczbie pobrań nie są jeszcze dostępne.

Biogram autora

Aleksandra Paprot-Wielopolska, Ośrodek "Pamięć i Przyszłość"

Doktor nauk humanistycznych w zakresie etnologii. Etnolożka/antropolożka kultury i kulturoznawczyni, starszy specjalista w Dziale Badawczym Ośrodka „Pamięć i Przyszłość” we Wrocławiu, wiceprezeska Stowarzyszenia „Kochamy Żuławy” i członkini Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego (w tym Sekcji Stroju Ludowego oraz Sekcji Ukrainoznawczej). Jej zainteresowania badawcze skupiają się na zagadnieniach związanych z dziedzictwem kulturowym, mechanizmami polityki pamięci i kształtowania tożsamości na obszarach postmigracyjnych oraz regionalizmem i aktywnością społeczności lokalnych. Autorka i współautorka książek i artykułów o tej tematyce. Prowadziła badania etnograficzne w wielu regionach Polski, a w ostatnich latach zajmuje się projektami badawczymi z zakresu historii mówionej.

aleksandra.paprot-wielopolska@zajezdnia.org

Opublikowane
2019-06-26
Jak cytować
PAPROT-WIELOPOLSKA, Aleksandra. Krajobraz kulturowy Żuław a praca rolnika w narracjach powojennych osadników zamieszkałych na obszarach wiejskich – sprawozdanie z projektu badawczego. Wrocławski Rocznik Historii Mówionej, [S.l.], v. 8, p. 427-434, cze. 2019. ISSN 2084-0578. Dostępny w: <https://wrhm.pl/index.php/wrhm/article/view/232>. Data dostępu: 21 lip. 2019 doi: https://doi.org/10.26774/wrhm.232.
Dział
Kronika naukowa