Co to jest ORCID?

ORCID jest niezależną organizacją non-profit, która zapewnia trwały identyfikator - ORCID iD - odróżniający Cię od innych badaczy oraz mechanizm łączenia wyników i działań badawczych z iD. ORCID jest zintegrowany z wieloma systemami stosowanymi przez wydawców, fundatorów, instytucje i inne usługi związane z badaniami. Dowiedz się więcej na stronie orcid.org.

Jak i dlaczego zbieramy ORCID iDs?

To czasopismo gromadzi Twój ORCID iD, dzięki czemu możemy [dodać cel i rozróżnić Member API i Public API]. Kiedy klikniesz przycisk "Autoryzuj" w oknie dialogowym ORCID, poprosimy Cię o udostępnienie Twojego iD przy użyciu uwierzytelnionego procesu: albo przez rejestrację w celu uzyskania ORCID iD albo, jeśli już go posiadasz, aby zalogować się na swoje konto ORCID, a następnie udzielenie nam pozwolenia na uzyskanie Twojego ORCID iD. Robimy to, aby upewnić się, że jesteś prawidłowo zidentyfikowany i bezpiecznie łącząc swój ORCID iD.
. Dowiedz się więcej o tym, co jest takiego specjalnego w podpisywaniu się.

Gdzie wyświetlane są identyfikatory ORCID iD?

Aby potwierdzić, że korzystałeś ze swojego iD i że został on uwierzytelniony, wyświetlimy ikonę ORCID iD iD icon obok Twojego imienia i nazwiska na stronie artykułu Twojego zgłoszenia i na Twoim profilu użytkownika publicznego.
. Dowiedz się więcej - Jak powinien być wyświetlany ORCID iD.?